Kdo jsem?

 

Jmenuji se Lucie Podhorná a jsem zde pro vás. Kladu důraz na flexibilní a osobní přístup ke každému klientovi. Důkladná příprava, profesionalita a korektnost jsou pro mě při překladu Vašeho textu i tlumočení Vaší schůzky samozřejmostí.

Vystudovala jsem magisterský obor Skandinávská studia na Masarykově univerzitě se semestrálním zahraničním pobytem na Kalix Folkhögskola ve Švédsku. Mám dva roky profesionální zkušenosti se spoustou spokojených klientů z České republiky i ze zahraničí, např: Zlínský filmový festival, CZPF s. r. o., Česká florbalová unie, Deloitte, Locaria Limited, Tilti Systems Ltd., Digital People a. s., Nakladatelství Albatros, Nakladatelství Slovart atd.

Mé specializace:

  • Média
  • Cestovní ruch
  • Marketing
  • Vzdělávání
  • Literatura
  • Certifikáty, dohody aj.

Jak pracuji?

Vlastním živnostenský list a CAT nástroj OmegaT. Formální nesrovnalosti v textu samozřejmě konzultuji s klientem a terminologii dohledávám ve slovnících a ptám se odborníků na dané téma. Pravidelně se též dál vzdělávám ve svých oborech a držím krok s jejich vývojem.

Reference

"Spolupráce se slečnou Lucií Podhornou byla velice příjemná a vedená na profesionální úrovni. Veškeré překládané materiály měly nadstandardní kvalitu a dodány byly vždy ve sjednaném termínu. Z tohoto důvodu jsem byl s překladatelskými službami slečny Podhorné nadmíru spokojen a vřele je doporučuji všem ostatním."

Marek Chlumský, Hlavní metodik ČFbU, chlumsky@cfbu.cz; +420 728 881 729

"Byla jste výborná." (tlumočení pro nakladatelství Argo, návštěva spisovatelky Cathariny-Ingelman Sundberg)

Hana Zahradníková, hana.zahradnikova@argo.cz; +420 723 738 121

„Na spolupráci s Lucií Podhornou si nejvíce cením profesionálního, avšak osobního a velmi flexibilního přístupu. Díky tomu mám jistotu, že své překlady dostanu ve sjednaném termínu, byť je často poptávám na poslední chvíli.“

Blanka Kudrnová, Inspiro solutions s.r.o., blanka.kudrnova@inspiro-solutions.cz 

Se spisovatelkou Catharinou-Ingelman Sundberg

Mé projekty

Na facebookové stránce Lucie Podhorná English se věnuji současné angličtině, v učebnicích nezřídka opomíjené. Jsem autorkou recenzí švédské literatury na webu iLiteratura a přispívám na blog o Švédsku Sverige.cz.